טיפולים

 
 
עודד אביגדורי-טיפול אישי טיפול אישי


טיפול בבעיות שונות המתעוררות אצל אנשים במהלך חייהם, כגון: פרידות, פרישה מעבודה, התלבטות על רקע צמיחה אישית, קשיים ביצירת קשר, בעיות חברתיות, קונפליקטים תוך-אישיים, בעיות מיניות ועוד. בהסתמך על הידע הרב ועל הניסיון המקצועי שרכש במהלך השנים, נותן עודד ייעוץ, הדרכה וטיפול לצורך הבנת מקור הבעיות וחיפוש דרכים מגוונות להתמודדות ו/או לשינוי.


המטופל קובע מראש פגישה אישית בקליניקה, ובאווירה שקטה ובטוחה שוטח את בעיותיו ומצוקותיו. בשיחה משותפת מנסים עודד והמטופל לפענח את הבעיות ואת מקורותיהן ולחפש את המענים ההולמים על מנת שהמטופל יוכל לצאת להמשך הדרך כשהוא מצויד בכלים מתאימים ומחוקים. הטיפול יכול להתחיל ולהסתיים בפגישה אחת, ויכול להימשך מספר רב של פגישות. הכל בהתאם לסוג הבעיות, למקום של המטופל בחיים ולצרכיו האישיים.

   
עודד אביגדורי-טיפול זוגי / משפחתי טיפול זוגי / משפחתי


מטבע הדברים, כמעט שאין זוגיות שאין בה קונפליקטים קשים המצריכים התבוננות של צד שלישי על מנת לסייע בפתרונן. זוגות מכל  הגילאים ומכל שכבות האוכלוסייה מגיעים אל עודד לטיפול. באמצעות השיחות  מנסים למפות את הבעיות, ולחפש את הפתרונות המאפשרים לשני בני הזוג לחיות איתם בכבוד, תוך שיפור הקשר הזוגי והתקשורת.  ניתן לטפל בבעיות כגון: כלכלה משפחתית, הורות, מין ומיניות, חלוקת הנטל, קונפליקטים עם משפחות המוצא, שחיקה בזוגיות, קשיים בתקשורת ועוד. 

לא תמיד שני בני הזוג מוכנים לשתף פעולה. במצבים כאלה ניתן לבצע טיפול זוגי רק עם אחד מבני הזוג בלבד. אפשרות זו מתקיימת באמצעות גישה שאינה מתבוננת במטופל בלבד, אלא בוחנת ומשקיפה על התנהלותו של המטופל בתוך המסגרת הזוגית והמשפחתית. גם במקרים בהם שני בני הזוג מגיעים לטיפול, נוצרים מצבים בהם מוזמנים בני הזוג לפגישות אישיות שנעשות רק עם אחד מבני הזוג. פגישות אישיות כאלו נעשות רק בהסכמה חפשית של שני בני הזוג. אם אחד הצדדים יתנגד לכך, מכבד עודד את רצונו.

עודד מטפל גם במשפחות, וגם כאן ישנן פגישות שנערכות עם המשפחה כולה וישנן פגישות הנערכות רק עם חלק ואף עם אחד מחבריה.

   
עודד אביגדורי-טיפול במתבגרים טיפול במתבגרים


טיפול במתבגרים מתבצע בדרך כלל בשני שלבים: בשלב הראשון המתבגר מגיע לפגישה עם שני ההורים או עם אחד מהם, ובשלב השני המתבגר מגיע לטיפול בגפו על מנת לבנות לו פינה של אמון ושל דיסקרטיות על פי צרכיו,.והורים עשויים להיות מוזמנים לחלק מהמפגשים - ובהתאם להסכמת המתבגר בלבד. תוך כדי הטיפול מקבלים ההורים דיווח על התקדמות הטיפול,  וכן ייעוץ לגבי הפעולות שמומלץ שיעשו. דבריו של המתבגר תמיד ישארו בין המתבגר למטפל - חסויים לגמרי.

   
עודד אביגדורי-טיפולי גוף טיפולי גוף


עודד משלב בטיפולי הנפש גם טיפול גוף, ביניהם:


• תנועה
• מודעות לגוף
• נשימות
• עיסוי שוודי
• עיסוי רקמות עמוק

   
עודד אביגדורי-טיפולי איזון גוף-נפש טיפולי איזון גוף-נפש


כבר לפני עשרות בשנים טבעו חז"ל את המימרה: "נפש בריאה בגוף בריא", וצדקו כל כך. ההפרדה בין גוף לנפש הינה הפרדה מלאכותית. זאת משום שכל חוויותינו  הנפשיות עוברות דרך גופנו, נרשמות ברקמות הגוף, ומשפיעות על פעילותו התקינה, הן במערכת השרירים והשלד, הן במערכת חילוף החומרים והן במערכת החיסונית. בה במידה, תחושות גופניות משפיעות באופן ישיר על מצבי הרוח ועל ההרגשה הרגשית-נפשית.

הגישות החדשניות גורסות, כי חיפוש האיזון בין הגופני לנפשי הוא הדרך הטובה ביותר להביא לריפוי הן של הגוף והן של הנפש. לכן, במהלך הטיפולים מוצעת למטופלים עבודה משולבת של גוף ונפש, ועל פי הסכמתם מותאם להם טיפול גופני – בהתאם לאבחון צורכיהם. עבודה זו עשויה לכלול פעילות של שרירים, יציבה, נשימות, ומודעות למתרש בגוף, וכמו כן עבודה במגע.

 

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר